Doğru Yatak Odası Dekorasyonunu Seçme

Bir yatak odası makyajı, bir yatak odasına güzel ve pratik bir ek olabilir. Yatak odasında biraz klasik zarafet istediğinizde eski veya retro bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Ayrıca, daha vintage bir his kadar zarif ve sofistike olabilen daha modern bir his ile bol miktarda makyaj vardır. Her durumda, yatak odanız için her türlü stile ve tercihe uyacak makyaj dolaplarında birçok seçeneğiniz vardır.

Örneğin, birçok makyaj masası dışkı içeren setler halinde gelir. Bu tabureler sadece bacaklara sahip olma eğilimindedir, ancak sizi bir arkalık ve kol dayanağı ile rahatça oturabilen minyatür sandalyeler olan birkaç tane vardır. Tabureler genellikle depolama alanlarını barındırmak için yapılmasa da, gerektiğinde eşyaları altına yerleştirmeniz için yeterince yüksek oturma eğilimindedirler. Tabii ki, bir sette bulunan tabureler, makyajın rengiyle ve yapıldığı malzemeyle eşleşecek.

Bunlardan bahsetmişken, bir yatak odası makyajı seçerken malzemeyi de düşünmelisiniz. Çoğu, zamansız ve zarif hissi nedeniyle ahşabın görünümünü tercih edebilir. Koyu kiraz ağacı bu konuda oldukça popüler olmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, ceviz ve meşe popüler ahşap stilleri olma eğilimindedir. Biraz daha çağdaş bir şey arıyorsanız, aynalı yüzeylere sahip makyaj malzemeleri bulabilirsiniz. Nikel bronz veya nikel saten gibi zarif bir kaplamaya sahip bir metal konstrüksiyon da düşünebilirsiniz.

Yatak odası makyajının yapıldığı malzemenin başka faydaları veya dezavantajları olabilir. Örneğin, metal malzemeler dayanıklı olma eğilimindedir. Ancak, bu tasarımlar için bir son katın ne kadar süreceğini düşünmeniz gerekebilir. Ahşap da dayanıklı olabilir, ancak kibirinizin görünümünü bozabilecek çiziklere ve diğer hasar türlerine daha duyarlı olabilir. Ayrıca, makyajınızın görünümünü özelleştirmeyi umuyorsanız, birçok farklı türde malzemeden bitmemiş birçok tasarım bulabilirsiniz.

İstediğiniz yatak odası makyajı türü söz konusu olduğunda da diğer faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Eşleşen bir tabureyi tercih etmeye hazırsanız, iyi miktarda depolama alanına sahip bir makyaj bulabilirsiniz. Makyaj masası zarif bir görünüm ama bir şifoniyer pratikliği istediğinizde bazı bâtıla çekmece göğüs olarak ikiye katlanır. Ayrıca seçiminizi yaparken yer tasarrufu sağlayan tasarım gibi diğer işlevleri de aramanız gerekir.

Tabii ki, yatak odası makyajının maliyeti yaptığınız seçimde önemli bir faktör olacaktır. Yaklaşık 100 $ karşılığında bulabileceğiniz birçok çekici iki parçalı set var. Ayrıca binlerce dolara mal olabilen, ancak bir ayna, bir tabure veya sandalye içerebilen veya içermeyen daha pahalı seçenekler de vardır. Daha ucuz setler de sizin için bazı inşaat veya diğer son rötuşları gerektirebilir, bu yüzden seçiminizi yaparken bunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.