En İyi Koltuk Rengi Nasıl Seçilir

Koltuk takımları ve kanepeler oldukça pahalı bir yatırımdır. Doğal olarak, seçtiğiniz öğelerden memnun olmak istiyorsunuz. Dikkate alınması gereken önemli bir husus, renk ve yeni mobilyanın yerleştirileceği odadaki diğer nesnelerle nasıl uyumlu hale geleceğidir. En iyi kanepe renginin nasıl seçileceği ile ilgili aşağıdaki ipuçlarını kontrol edin.

İki senaryo vardır: bir projeyi sıfırdan başlatırsınız veya zaten dekore edilmiş ve donatılmış bir odanın etrafında çalışırsınız. İlk durumda, önce kanepeyi seçmelisiniz ve eşyaların geri kalanı uyumlu olmalıdır. İkinci durumda, tam tersi. Kanepenin, mevcut renk paletini geliştirerek destek rolünü oynaması veya nötr bir ton alması gerekecektir.

İlk durumda, kanepe odanın odak noktası olacaksa, canlı bir lüks kumaş veya renkli bir baskı kesinlikle mobilyaları vurgulayacaktır. Odanın daha büyük görünmesini istiyorsanız, duvarın rengini kanepenin biriyle tamamlamalısınız. Basit ama etkili bir iç tasarım hilesi.

Renk seçimindeki en zor kararlardan biri, rengin açık veya koyu olacağıdır. Yine, bu yön çevreye bağlı olacaktır. Zemine uyan bir gölge seçmelisiniz. Ahşap, karanlık bir döşeme, kanepenin harmanlanmasını veya tamamen yok olmasını sağlayabilir. Kanepelerin ışığı emen kumaşlardan yapıldığını unutmayın – bunlar parlak lambalar değildir.

Zaten karartılmış bir odaya bir kanepe eklemek biraz zor. Kesinlikle görünür olmasını istersiniz, yok olmamalısınız. Bunun için metal veya hafif ahşap ayaklı kanepeler satın almanız önerilir. Bu, zemin ve mobilya arasındaki boşluğun görünürlüğünü artıracaktır. Kanepenin yanına başka bir renkli öğe yerleştirmek de bu izlenimi artıracak ve öğeyi daha görünür hale getirecektir. Kanepenin amacına bağlı olarak renkli halılar, sandalyeler veya sehpalar kullanabilirsiniz.

Açık renkli kanepeler tamamen farklı zorluklarla karşı karşıyadır. Renk eşleşmesinin yanı sıra, bunların uygun şekilde bakımı da gerekir. Beyaz, peluş kanepeler kolayca hasar görebilir veya lekelenebilir. Etrafınızda evcil hayvanlarınız veya küçük çocuklarınız varsa hafif malzeme mobilyaları satın almak iyi bir fikir değildir. Bir dahaki sefere kanepe satın aldığınızda ve akıllıca seçtiğinizde bu ipuçlarını göz önünde bulundurun.

Leave A Reply

Your email address will not be published.