Komodinler: Bir Yatak Odası Tasarlamanın En İyi Yolu

Bu biraz garip görünebilir, ancak birçok dekoratör ilk gece standlarını seçmenin bir yatak odası tasarlamanın en iyi yolu olduğunu düşünür. Müşteriler genellikle istedikleri yatak konusunda belirsizdirler ve ne tür yatak odası mobilyaları aradıklarını itiraf etmekten bile utangaç görünebilirler. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok olası stil var, onu daraltmanın en kolay yolu farklı komodin stillerine bakmak. Bu daha sonra odanın görünümünü belirlemek için kullanılabilir.

Komidin kökeni ne yazık ki romantik değil. Kapalı tuvalet tesislerinden önceki günlerde, birçok evde yatağın yanında gece boyunca kullanılmak üzere bir çömleği kaplayacak dolaplar vardı, bu nedenle orijinal gece standlarının hepsinde bir dolap var. Modern gece standları, aksine, çekmecelerden, raflardan veya sadece bir saati, başucu lambasını ve bir bardak suyu tutmak için tasarlanmış bir yüzeyden oluşabilir.

Avrupa evlerinde komidin, daha doğrusu ‘başucu masası’ olarak bilinir ve genellikle oldukça küçüktür, ABD’deki gece stantları genellikle 28 hatta 30 inç genişliğindedir. Yüzeyin yüksekliği birçok nedenden dolayı önemlidir. Çok düşüktür ve yatağa girerken veya yatağa girerken içeriği üzmek kolaydır.

Yatağınızda bir masaya sahip olmanın bir başka iyi nedeni de kitap tutmaktır. Bir dizi dekoratif kitap ayracı, bir komidin için ideal bir vurgu yapar ve yatmadan önce okumayı elinizin altında tutar. Bu, başucu lambası için yüzeyde çok az yer bırakırsa, ışığı aşağı ve okuyucuya doğru açan bir gölge ile duvara monte edilmiş aydınlatma kullanın.

Karar verilen komodin tasarımı ile geriye kalan tek şey diğer mobilyaları seçmek. Bir televizyon ve DVD veya mavi-ray oynatıcı gerekiyorsa, bu, yatağın karşısındaki bir medya zırhı ile veya daha rahat bir şekilde, bir başucu ünitesinden, zemin kaplamasının altında, duvara monte edilmiş bir düz ekran TV’ye kablolar çalıştırarak ele alınabilir. Başka bir çözüm, yatağın ucundaki birime bir televizyon yerleştirmek ve bir uzaktan kumanda dokunuşuyla yerine oturtmak olacaktır. Bu, büyük yatak odalarında idealdir ve yatağın karşısındaki duvarı romantik bir şömine için ücretsiz bırakır.

Yatak odası tam abartılı pencere tedaviler için ağlamak; dekoratif perdeler ve eşleşen saçak fonksiyonel, karartma perdelerine eklenebilir ve mümkünse tam uzunlukta olmalıdır. Eğer gizlilik bir sorunsa, katların alt katmanı önemlidir, ancak romantik bir görünüm için şeffaf bir balon körlüğü yerine koymazsanız, ultra kadınsı bir şey arıyorsanız, dantelden yapılmış bir roman körlüğü, daha erkeksi bir şey için sade bir roman körlüğü arıyorsanız ya da tam savurganlık için tam, swagged bir Avusturyalı kör bahis.

Dört posterin zengin hissini arıyorsanız, ancak bütçeniz yoksa, üçlü bir perde çubuğu kullanın ve yatağın arkasındaki duvara monte edin. Üst çubukta, pencerelerde kullanılana uygun bir saçak kullanın, bir sonraki eşleşen bir çift perdeyi asın ve alt seviyede zıt bir kumaş asın. Daha sonra, yatağın her iki yanındaki bağlantı sırtlarını kullanarak perde çiftini ayırın. Etki lüks ve perdelerinizi seçtiğinizde dikkatli olduğunuz sürece bankayı kırmayacak.

Yatak odaları birçok yönden evin kalbidir. Tarzınız ne olursa olsun, yükseklere nişan alın. Harika hissetmenin bir yolu güne lüks bir ortamda başlamak ve bitirmek.

Leave A Reply

Your email address will not be published.