Mükemmel Uyuyan Çekyatı Bulun

Yataklı kanepe kavramını tanımlama: Ele alınması gereken hayati bir soru, “uyuyan kanepeler gerçekten nedir?” ‘Çekyat’ olarak da adlandırılan bu yataklar, aslında koltukların altında katlanabilir yataklı kanepelerdir. Tipik olarak, ilave bir yatağa ihtiyaç duyulan durumlarda sadece ‘çekilmesi’ kolaydır ve kesinlikle bir gecede kanepede rahat etmekten daha rahattırlar.

Tasarım, kanepenin koltuk minderlerinin altındaki bir yatağı katlanabilir bir çerçeve ve şilte ile gizleyecek şekildedir. Yatağı açmak için – yatağı açabilmek için, koltukları kaldıracak ve genişletecek bir kolu veya metal çubuğu çekerek koltuk minderlerini çıkarmanız gerekir. Çerçeve tamamen genişletildikten sonra – yatak yataklarla kaplanmaya hazırdır, herhangi bir alanı hızlı ve kolay bir şekilde konuk odasına dönüştürün.

Satın alma rehberi:

Travers Çeşitleri

Uyuyanlar, şekil ve büyüklükleri, yataklı sandalye ve çift kişilik kanepe kanepe (tipik olarak çift kişilik yatak boyutuna genişleyen), kraliçe ve kesit yataklar (daha küçükten daha fazla konfor sunan) gibi daha geniş birimlere kadar değişebilir. ) varyantları. Satın alma işleminizi yaparken – bir mağazaya gitmeden önce mevcut alanınızın uygun ölçümlerini aldığınızdan emin olun (yatak genişletildikten sonra ünitenin sığacağından emin olmak için).

Sığacak Şilteler

Belirli bir üniteye karar verirken, dikkat edilmesi gereken önemli bir husus, yatağıdır. Yıllar boyunca ve özellikle son zamanlarda, üreticiler kanepelerin içine giren yatakları önemli ölçüde geliştirdiler. Uyuyan kanepeler artık neredeyse 13 cm’lik rulolardan, bellek köpüğünden, hava ve bobin kombinasyonundan ve ‘jel infüzyonlu’ bellek köpüğünden çeşitli yatak seçenekleri ile mevcuttur. Kendiniz de dahil olmak üzere çeşitli kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak çok yönlü bir şey arıyorsanız, bir yatak satıcısının uzman tavsiyesini istediğinizden emin olun.

5 Avantajları:

1. Çocukların pijama partileri ve sleepovers

Oturma odanızda veya boş odanızda uyuyan bir kanepeye sahip olmak, çocuklarınız bir pijama partisi veya sadece bir film gecesi için arkadaşlarına sahip olduğunda kolay bir geçiş sağlar. Bunun yanı sıra, çocukları arkadaşlarıyla baş başa uyumaya harika bir alternatif sunar – ayrıca yatak odanızdan daha uzakta olarak gece geç saatlerde gürültüyü azaltabilir!

2. Sadece bir veya iki gece kalan konuklar

Bu tür genişletilebilir çekyatlar, ‘aşırı derecede neşeli sarhoş’ arkadaşınızın gece çökmesi gerektiğinde veya akrabalarınız bir gecede kalmak istediğinde oturma odanıza kullanışlı ve kullanışlı bir ek olacaktır. Zahmetli bir hava yatağından daha uygun ve rahat bir uyku seçeneği sunar.

3. Bir aile üyesi yaralandığında veya hastalandığında

Eşiniz hangi bulaşıcı hastalığı yakalamaktan kaçınmak istiyorsanız veya bir çocuğunuzun diğerlerinin soğuk algınlığını / gripini yakalamasını önlemek istiyorsanız – onları oturma odasında ya da den içinde uyumaya göndermek, mikroplardan uzak durduğunuzda sizi sağlıklı ve rahat tutacaktır.

Birisi merdiven çıkamaz ve / veya yatalaksa – alt katta uyuyan olması kurtuluş olabilir. Yaralı ya da yaşlı bir akrabanın uyuyan televizyonun önüne park edebilmeniz sizi ve onları bolca kurtarabilir.

4. Air-BnB yatak

Evinizi zaman zaman seyahatlere kiralarsanız – daha fazla uyku alanı eklemek sizin lehinize olabilir. Daha fazla insanı barındırarak – aynı alan için daha fazla ücret talep edebileceksiniz. Alternatif olarak, birkaç temel cihaz vb. Ekleyerek oturma odanızı veya ilave bir odanızı minimum alana sahip kiralanabilir bir odaya dönüştürebilirsiniz.

5. Acil durum yatağı

Bodrum katında bir kanepe-cum yatağı, hatta iki tane olması, acil durumlarda güvenli kalırken fırtınayı beklemeyi daha rahat hale getirebilir.

Umarım bu makale en iyisine karar vermenize yardımcı olacaktır yataklı kanepeler ihtiyaçlarınız için.

Leave A Reply

Your email address will not be published.