Yatak Odası Mobilyası İkilem – Box Spring veya Platform Yatak

Yıllar içinde yatak odası mobilya tasarımları yıllar içinde gelişti. Platform yataklarının popülaritesinden önce, kutu yay yatağı yatak odası sahnesine hakim oldu. Kutu yayları yatağı destekleyen bobinlere sahiptir. Bobinler ekstra esneklik sağlar ve vücut ağırlıkları baskı yaparken amortisör görevi görür. Diğer taraftan platform yatağı, yatağı eksi yay veya bobin olmak üzere sert bir ahşap platformla destekler.

Yatak odası mobilyaları söz konusu olduğunda geri yatırılan müşteriler genellikle kutu yaylı yatakları seçerler. Paket yay tipi yatak alırken dikkat edilmesi gereken bir şey, bobinin vücut ağırlığına dayanma yeteneğidir. Kutu yayı şok emici performansı zaman geçtikçe azalır. Bir yatak ve kutu yayın ortalama beklenen ömrü sekiz ila 10 yıldır.

Öte yandan, platform yatağıyla ilgili bu tür sorunları endişelenmenize gerek yok. Düz sert tabandan yapılmış tabanı, yatağı yay tipi yatağa kıyasla çok güvenilir bir yatağı desteklemek için yeterlidir. Sert bir platformdan yapıldığından, altta bir temel olmadan bile yatağı destekleyebilir. Bu, kaliteli bir yatak veya yatak odası aksesuarları satın almak için kullanabileceğiniz paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Daha fazla yatak odası mobilyası üreticisi, günümüzde minimalist olan tasarımdaki mevcut eğilimi takip etmek için platform yatakları üretmektedir. Platform yatağının basit ve temiz tasarımları nedeniyle minimalist tasarımlarla iyi gider. Yatağın çerçevesi raflara ve çekmecelere dönüştürülebilir ve bu da onu ideal bir depolama alanı haline getirir. Dağınıklık ve alan artık hallediliyor.

Hayatının üçte biri uyumakla geçiyor; eğer bir kişi 80 yıl yaşarsa, 10 yılı uyuyarak geçirilirdi. Şimdi böyle bir süre ile dayanıklı ve rahat bir yatak satın almak şarttır. 10 yıldır rahatsız yatak nedeniyle sırt ağrısı çekmek istemiyorsunuz değil mi? İhtiyaçlarınıza uygun bir yatak ve yatak seçin, genel sağlığınıza ve refahınıza bir yatırımdır. Her birimiz zor günlerden veya işten sonra sağlam bir uykuyu hak ediyoruz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.