Yatak Odası Takımı Satın Alma İpuçları

Yeni bir yatak odası mobilya seti satın almak bir angarya olabilir. Mükemmel yatak odası seti bulmak için büyük kutu mobilya mağazaları, toptan satış mağazaları, indirimli mobilya mağazaları ve tasarımcı mobilya mağazaları ile karşılaştırmalı alışveriş yapmak için bu güne kim zaman var?

İşte satın almadan önce bilmeniz gereken temeller.

Maliyet: Gökyüzü yatak odası mobilya takımları söz konusu olduğunda sınırdır, özellikle tasarımcı mobilyalara, pahalı ahşap malzemelere, derilere vb. Bakmaya başlarsanız. Bütçeleri olanlar için, bir çerçeve, başlık ve 1- Yaklaşık 500 $ karşılığında 2 komidin satın alınabilir. Bir yatak odası takımı da size zaman ve para tasarrufu sağlayabilir, çünkü bir set satın alırken daha az harcayacaksınız ve odanızın eşleşmesi ve tamamlanması için alışveriş yapmanız gerekmeyecek.

Stiller: Setiniz için seçtiğiniz stil, yatak odanızın tonunu ayarlayacaktır. Depo yatak odası takımı gibi pratik, eğlenceli, hafif bir şey ister misiniz? Dört direkli yatak takımı gibi geleneksel bir şey mi arıyorsunuz? Belki döşemeli yatak başı olan bir yatak seti? Zemine kadar düşük olan platform tarzı modern bir şey mi? Hangi stili tercih ettiğinizi bilmek, kararınızı daha hızlı almanıza yardımcı olacaktır.

Boyut: Yatak odası mobilyalarının çoğu tam boyutlu, kraliçe veya kral boyutlarında gelir. Bir yatak odasının merkezi odak noktası olarak, bir boyuta karar vermek sadece hangi boyutu tercih ettiğinize değil, aynı zamanda odanızın büyüklüğüne ve ne kadar açıklama yapmak istediğinize de bağlıdır. Kitap rafları için alana mı ihtiyacınız var? Çalışma masası mı? Okumak için uzanmış bir sandalye?

Tipik yatak odası takımları: Birçok yatak odası takımı, bir yatak çerçevesi ve yatak başı ile başlar. Yatak odası takımları, aşağıdakileri içerebilecek 6 ek parçaya kadar gidebilir: gece veya komodin, şifoniyer, sandık çekmecesi, aynalar, kitaplıklar ve depolama tezgahları. Yatak odası mobilyası seti satın almak genellikle daha estetiktir, çünkü ek parçalar yatak çerçevenize uyacaktır.

Tasarımcı mı yoksa tasarımcı olmayan mı? Bugün en popüler ev markalarından bazıları South Shore, Modus Nevis, Prepac, Young American ve American Drew. Tasarımcı yatak odası mobilya takımları söz konusu olduğunda, konuklarınızın çoğu bir şeyin tasarımcı olup olmadığını fark etmez – ancak yatak odası takımınızın kaliteli olduğunu fark ederler. Genel olarak, daha iyi kalite setleri size daha pahalıya mal olacak, ancak daha uzun süre dayanacaktır.

Çocuk yatak odası takımları: Son olarak, çocuklar için bir yatak odası takımı arıyorsanız, daha basit gitmek ve daha uygun bir şey seçmek daha iyidir, çünkü mobilya hızlı bir şekilde giyecektir. Pratik, gerçekten kullanılacak ek parçalar ve zamanın testine dayanacak bir stil seçin – bu, yarış arabası yatağına hayır anlamına gelir.

İyi şanslar!

Leave A Reply

Your email address will not be published.